ZIMNÍ ZAHRADY


Toužíte relaxovat nejen v létě, ale i v zimě nebo při dešti? Nebo snad toužíte zvětšit obytný prostor a propojit ho s přírodou?

Zimní zahrada může být využita jako reprezentativní místnost pro setkání s přáteli nebo jako pracovna. Může být využita k celoročnímu pěstování rostlin, které dávají zimní zahradě při odpočinku své kouzlo. Ve velké zimní zahradě lze vybudovat bazén nebo zřídit sportovní koutek, vše se odvíjí od představ majitele zimní zahrady.

Vzhled zimní zahrady

Volba tvaru zimní zahrady a použitého materiálu ovlivňuje nejen vzhled, ale hlavně funkčnosti zimní zahrady. Každá zimní zahrada je navrhována dle přání zákazníka, technických možností použitých prvků společně s prostorovou a stavební možností závisející na okolních prvcích zimní zahrady.


 

Umístění zimní zahrady

Zimní zahrada může být přistavena k již hotovému domu, lze ji vytvořit i na terase bytu. Vždy však musíme počítat s tím, že na prosklenou přístavbu působí daleko víc klimatické změny než na zděnou stěnu. Proto je nutné navrhovat zimní zahradu tak, aby paprsky letního slunce stojícího vysoko dopadaly na střechu zimní zahrady a zimní paprsky slunce stojícího nad obzorem dopadaly hluboko do zimní zahrady.

Zastřešení zimní zahrady

V důsledku dopadu hřejivého letního slunce na střechu zimní zahrady je nutné použít materiál, který zastíní a bude tepelně izolovat. K tomuto účelu lze použít polykarbonát v čirém, mléčném a neprůsvitném provedení např. 5 komorový IQ Relax tloušťky 25mm s UV filtrem, pokovený s odrazivou vrstvou. Na přání investora jsme schopni provést zastřešení zimní zahrady z izolačního dvojskla speciálního složení.

Větrání zimní zahrady

Větratelnost zimní zahrady hraje důležitou roli hlavně v letních měsících. Pro přirozené větrání se nabízí několik způsobů řešení otevírání obvodových prvků. Nejběžněji se používají otevíravá a sklopná křídla, lze použít i posuvné nebo skládací dveře.